• Ana Sayfa
  • Kurumsal
  • Basında West
  • Programlar
  • Saat ve Ücretler
  • Duyuru ve Kampanyalar
  • Yurtdışı Eğitim
  • İletişim

 

Üye Girişi
Login
 
Pass
 
 
 
 
 
 
 
 

QUADPRO TECH SİSTEMİ İLE İNGİLİZCE

İzmirdeki ingilizce kursları içinde dünyanın eğitim devi Pearson QuadProTech metodu ile İngilizce okuma yazma konuşma ve dinleme eğitimi veriyor ve İngilizce eğtiminde fark yaratıyoruz.

 

ENGLISH WEST'de İngilizce eğitimi QuadPro Tech ile yeniden şekilleniyor. Öğrencilerimiz geleneksel yöntemlere oranla 2 kat hızlı İngilizce eğitimi alarak %25 lik eşit konu dağılım sayesinde Reading (Okuma) - Listening (Dinleme / Anlama) - Writing ( Yazma) ve Speaking (Konuşma) becerilerini kazanıyorlar. Öğrencilerimiz QuadPro Tech tekniği ile tüm IELTS - TOEFL - YDS ve Proficiency sınavlarında üstün başarı gösteriyorlar. Kısaca sizlere QuadPro Tech yöntemini tanıtmak istiyoruz.

 

QuadProTech Nedir?

 

Değişik terminolojilerde 4 ya da 4'lü anlamında kullanılan Quad kelimesinin İngilizce eğitimimizde 4 karşılığı bulunuyor. İngilizce iletişim ve etkileşimin 4 ana unsuru Reading + Listening + Writing + Speaking becerilerinizi %25'erlik eşit dilimlerde profesyonel öğretmenler eşliğinde size kazandırıyor, İngilizce iletişim yeteneklerinizi eşit oranda geliştiriyor. QuadPro Tech İngilizce eğitiminde dünya devlerinden biri olan Macmillan yayınları yanında Londra, New York ve Miami'deki uluslararası dil okullarımızda ve üniversitelerin hazırlık programlarında kullanılan yöntem ve tekniklerle zenginleştirilmiş bir hibrit yöntemdir.

 

 

QuadPro Tech'i Kimler Tercih Eder?

 

QuadPro Tech MEB ortaöğretim müfredatını tamamen desteklemesinin yanında, süper lise, Anadolu liseleri, özel kolejler, yabancı dil ağırlıklı eğitim veren ortaöğretim, üniversiteler ve yüksek öğretim kurumları öğrencilerine veriliyor. TOEFL, IELTS, ÜDS, KPDS ve Proficiency sınav programlarına hazırlanan öğrencilerin Beginner seviyesinden Upper Intermediate ya da CEF kriterlerinde A1 seviyesinden C1 seviyesine kadar kısa sürede ulaşmalarını sağlayacak eşsiz bir yöntemdir ve sözü geçen eğitim kurumlarınca tercih edilir.

 

QuadPro Tech'in Seviyeleri Nedir?

 

QuadPro Tech ne geleneksel bir yöntemdir ne de geleneksel yöntemlere uzak bir metottur. Klasik kurslara oranla %50 daha hızlı İngilizce eğitim veren bir eğitim sistemi bulunmaktadır. Öğrencilere PITMAN - ESOL ve CEF derecelendirme sistemine uyumlu bir şekilde eğitim sunulur.

 

En düşük seviyeden en yüksek seviyeye ilerleyişi şu şekildedir.

 

BAŞLANGIÇ SEVİYESİ - ELEMENTARY (Ortalama 3-4 ay sürer)
96 saat sınıf ortamında İngilizce Eğitimi
+ 32 saat sınıf dışında reel hayatta İngilizce Eğitimi
+ 16 saat her öğrenci için birerbir özel ders oturumu
+ Dilediğiniz kadar saat MyLab QuadProTech internet çevrim içi çalışma

v
v

PRE INTERMEDIATE (Ortalama 3-4 ay sürer)
96 saat sınıf ortamında İngilizce Eğitimi
+ 32 saat sınıf dışında reel hayatta İngilizce Eğitimi
+ 16 saat her öğrenci için birerbir özel ders oturumu
+ Dilediğiniz kadar saat MyLab QuadProTech internet çevrim içi çalışma

v
v

INTERMEDIATE (Ortalama 3-4 ay sürer)
96 saat sınıf ortamında İngilizce Eğitimi
+ 32 saat sınıf dışında reel hayatta İngilizce Eğitimi
+ 16 saat her öğrenci için birerbir özel ders oturumu
+ Dilediğiniz kadar saat MyLab QuadProTech internet çevrim içi çalışma

v
v

LCCI - Londra Sanayi ve Ticaret Odası Uluslararası Geçerli Diploma (3 kur alan tüm öğrencilerimiz için sınav ücreti karşılığında)

v
v
>>>>>>>> UPPERINTERMEDIATE Eğitimi (20-50 saat arası özel ders - ya da sınıfta 96 saat eğitim)
v
v
v
>>>>>>>> YDS (Puan hedefine göre 20 - 50 saat arası kişiye özel ders ve eksik konu çalışmaları)
v
v
v
>>>>>>>> TOEFL (Puan hedefine göre 20 - 50 saat arası kişiye özel ders ve eksik konu çalışmaları)
v
v
v
>>>>>>>> IELTS (Puan hedefine göre 20 - 50 saat arası kişiye özel ders ve eksik konu çalışmaları)

v
v
v
>>>>>>>> LCCI (Arzu edilen mesleki yeterlilik belgesi için gereken ders programı)
v
v
v
>>>>>>>> PROFICIENCY (Hazırlık Atlama) (Puan hedefine göre 20 - 30 saat arası kişiye ve üniversiteye özel eksik konu çalışmaları)

 

QuadPro Tech Nasıl İşler?

 

Yaşam İngilizcesi: İngilizce eğitim bölümleri QuadPro'da ünitelerden oluşur. Bu üniteler öğrencilerin okumayı ve konuşmayı sevdikleri konu başlıklarından meydana gelmiştir. Uzun yıllar yapılan araştırmalar ve anketler sonucu öğrencilerin dikkatini çeken ve günlük hayatta sürekli karşımıza çıkan konular üzerinde eğitim verir. Bu sayede öğrencilerimiz vital konuşma ve hayata dair eğlenceli bir İngilizce aktivitesi içinde kendilerini bulurlar. Örneğin QuadPro ile verdiğimiz okuma parçaları güncel yaşamda karşımıza çıkan gerçek dergiler kitaplar ve web sitelerinden birebir alınmıştır ve reel yaşama aittir. Bu yöntem bu dili yeni öğrenenler için İngilizceyi günlük yaşamın bir parçası haline getirir, böylece öğrencilerin İngilizceyi sınıfta ve gerçek yaşamda kullanmalarını sağlar.

 

Kişiselleştirme: QuadProTech'de öğrencilerimizin öğrendiği her şey onların kendi deneyimleri ve fikirleri etrafında odaklanır. Bu sadece öğrencilerimiz sanki kendi anadillerinde konuşuyormuşçasına dile gelip kusursuzca konuşmaya ve yazmaya başlarlar. Böylece gerçek yaşam İngilizcesini uygulama ve hayata getirme şansına erişirler. Kişiye özel ya da diğer bir deyişle kişiselleştirilmiş egzersizlerle öğrenme yöntemi demek, daha fazla kelime öğrenme, daha fazla konuşma ve daha fazla yazma becerileri kazanmak demektir.

 

Kolay Öğretebilme Özelliği: Öğretmenlerimiz QuadPro'da her an internette bulunan gelişmiş eğitim materyallerine ulaşma ve öğrenimi zenginleştirme, günceli yakalama yeteneğine sahiplerdir. Farklı duyulara hitap eden İngilizce dersler öğrencilerine öğrenme gücünü arttırır. Tüm bu katkılar öğrencinin İngilizceyi daha kolay öğrenebilmesine yardımcı olur.

 

Multimedya Desteği: CD ve DVD’lerin yanısıra online materyaller, öğrencilerin dinleme, yazma, okuma, tanımlama (look & talk) ve konuşma becerilerinin daha da gelişmesine olanak sağlar. Günümüz teknolojisini kullanarak müziğin ve internetin ulaştığı her ortamda öğrencilerimizin bu materyalleri kullanabilmesine olanak tanır.

 

Öğrenciyi Konuşturma Tekniği: QuadPro Tech, grup içi, ikili çalışma ve solo çalışma konusunda öğrenciyi teşvik eder.  Öğretmeye çeşitlilik ve derslere enerji verir, öğrencilerin bilgisini arttırır. Work book çalışmaları kursiyeri konuşturmaya yönlendirmek için özel olarak hazırlanmıştır. Anlamlı konuşmalarla öğrencilerin kendi deneyimlerini kullanmaya sevk eder. Her ünite günlük yaşamda kullanılan diyalogların ön plana çıktığı şekliyle öğrenciye sunulur.

 

Günlük Kelimeler: QuadPro'da öğrencilere her kurda kazandıracağımız kelimeler gündelik hayatta kullandığımız ortalama 700 kelimeyi içerir. Bu kelimeler içinde örneğin "tuhafiyeci" kelimesini size öğretmiyoruz çünkü bu kelimenin gerçek yaşamda karşınıza sıklıkla çıkmayacağını savunuruz. Bunun yerine İngilizcede en sık kullanılan kelimeler oldukları bilimsel olarak tespit edilmiş isim, sıfat, zarf ve fiillere öncelik tanıyoruz (Word Frequency). Terminoloji kapsamında belirli bir uzmanlık gerektiren kelimeler ise ancak seçilmiş okuma parçaları dahilinde ve gene en yaygın olandan başlamak suretiyle sizlere verilmektedir. Küresel ısınmaya, finans piyasalarındaki hareketliliğe, bilim ve teknolojiye ilişkin özel ifadeler gibi.

 

Sistematik ve Planlı Eğitim: QuadPro öğrencileri kelime ve İngilizce grameri sık sık tekrar edecekleri için derste veya CD / internet desteği ile belli bir plan ve düzende kelime haznelerini geliştirirken, İngilizce zamanların da belleğe sistematik olarak yerleşmesini sağlar. Öğrencilerimiz özgüvenleriyle kendi kendilerine İngilizce kursumuz dışında bulundukları mekanda rahatça çalışabilirler.

 

 

Tam Konsantrasyon: QuadPro Tech, kursiyerlerin gerçek durumlarda ihtiyacı olan dile o anda konsantre olmalarını sağlar. Gündelik rollerle konuşma, iş görüşmesinde bulunma ya da seyahat etme gibi sınıf içi reel egzersizler yaparak, bu durumlarda kullanılan kelime ve cümle yapılarına odaklanmayı sağlar. Öğrenciye gerekli olan terminolojiyi sık sık tekrar ettirerek konuşma becerisi kazandırmanın yanında gerekli kelimeleri belleklere yerleştirme şansını vermektedir.

 

Provalar: QuadPro Tech kitap ve sisteme dayalı herhangi bir bağımlılık yaratmadan, öğrencilerin gerçek yaşamı sınıf ortamında prova etme olanağını sunar. Öğrenciler koşullarını bir bakıma kendileri yaratır. İşte bu ortamda gramer + kelime yapıları gerçek bir konseptte verilir. Böylece ingilizce kursundaki öğrencilerimiz gramerin gerçek form ve kullanım durumunu, dilin bu durumda nasıl çalıştığını test edebilir. Öğrencilerimiz, örnek cümleler tekrar tekrar dinlenir ve kontrollü olarak kişiselleştirilmiş ödevlerle hem okulda hem de evde pratik yapma olanağı bulurlar.

 

Online Çalışma: Provalarla çalışmalarını zenginleştiren öğrencilerimiz bir sonraki aşamada internet desteğini alırlar. Öğrenciler internetin olduğu her yerde, her cihazda QuadPro Tech'in egzersizlerini rahatça alabilirler, MyLab'de internet üzerinden çalışma kaynaklarını sınırsız kullanabilirler. Bu yöntem öğrencilerin bilgisini geliştirmeye ve kendilerini organize etmeye yardımcı olur. 

Öğretmen - Öğrenci Uyumu: Çoğu kursiyerin kabusu kurs devamlılığıdır. Eğitim sisteminden ya da öğretmenden elektrik / verim alamayan kursiyer önce devamsızlık yapmaya başlar. Bu durumun ikinci kademesi genellikle kursu terk etmektir. Buna izin vermemek için çeyrek asırlık tecrübemizle QuadPro Tech'i geliştirdik. Bu yöntem öğretmenin öğretmekten, öğrencinin de öğrenmekten keyif aldığı bir yöntemdir. Dolayısı ile eğitimde çok iyi bir senkronizasyon sergilemektedirler.

 

Özetle, tüm dünyada milyonlarca öğrenciye İngilizce eğitim olanağı sunan Macmillan gibi bir dünya devi ve çeyrek asırlık yurtdışı eğitim deneyimimizle geliştirdiğimiz QuadPro Tech, geleneksel metotların yarısı kadar bir sürede İngilizce eğitimde köklü bir çözüm sunuyor. ENGLISH WEST İngilizce dil okulumuzda QuadPro Tech'in etkisini görmeniz için sizleri de bekliyoruz.

 

Ana Sayfa Programlar | Basında West | Kurumsal |  Saatler ve Ücretler | Duyurular Kampanyalar | Yurtdışı Eğitim | İletişim